W poniedziałek (19 marca) w kościele garnizonowym w Brzegu, w dniu patrona Niezależnego Stowarzyszenia Kombatantów Polskich – Józefa Piłsudskiego, odprawiona została przez ks. Kapelana Sławomira Gadowskiego uroczysta msza święta. We mszy św. udział wzięli przedstawiciele organizacji kombatanckich i społecznych z powiatu brzeskiego m.in dr Jan Majewski-prezes Niezależnego Stowarzyszenia Kombatantów Polskich, Janina Góral-prezes Związku Sybiraków oraz Alicja Heflich-przedstawiciel Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Władze powiatowe reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Stanisław Kowalczyk.
Po mszy przemówienie poświęcone postaci marszałka Piłsudskiego wygłosił prezes Niezależnego Stowarzyszenia Kombatantów Polskich w Brzegu dr Jan Majewski.