Nagrodzeni w konkursie "Znakomity Przywódca": Robert Zasina – Prezes Zarządu Tauron  Dystrybucja S.A. pełniący również funkcję wiceprezesa Zarządu Polskiego Towarzystwa Przemysłu i Rozdziału Energii Elektrycznej oraz Maciej Stefański – Starosta Powiatu Brzeskiego.

W piątkowy wieczór (19 maja) w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu odbyła się gala Opolskiej Nagrody Jakości 2017, zorganizowana przez Opolską Izbę Gospodarczą.
Po raz dziesiąty rozstrzygnięty został podczas niej konkurs o miano „Znakomitego Przywódcy”. Tym tytułem wyróżniani są znakomici menadżerowie, liderzy opolskiej gospodarki, którzy codzienną pracą i wielkim zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju powiatów, miast, gmin i przedsiębiorstw.
W tym roku miano „Znakomitego Przywódcy” otrzymali: Robert Zasina – Prezes Zarządu Tauron  Dystrybucja S.A. pełniący również funkcję wiceprezesa Zarządu Polskiego Towarzystwa Przemysłu i Rozdziału Energii Elektrycznej oraz Maciej Stefański – Starosta Powiatu Brzeskiego.
To nie jedyny brzeski akcent podczas piątkowej gali. Opolską Nagrodę Jakości 2017, przyznawaną za stosowanie metod pracy i systemów zarządzania jakością, które powinny stać się wzorem dla innych, otrzymało Centrum Usług Gastronomicznych „Mario”, a wyróżnienie Powiatowy Urząd Pracy w Brzegu.
Uroczystą galę wręczenia nagród uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Leśnica.