Korowód dożynkowy

Starosta Maciej Stefański wraz z kombatantami podczas Dnia Weterana

1 września obchodzić będziemy 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej, a także Dzień Weterana. Jak co roku wydarzenie te organizowane jest przez Powiat Brzeski, 1 Brzeski Pułk Saperów oraz Miasto Brzeg. W intencji Weteranów, a także wszystkich tych, którzy polegli na frontach II wojny światowej w kościele pw. Miłosierdzia Bożego zostanie odprawiona msza święta. Po niej, pod pomnikiem mjr. Henryka Sucharskiego odbędzie się apel pamięci. Następnie władze samorządowe spotkają się z kombatantami w klubie 1. Brzeskiego Pułku Saperów, a uroczystości zwieńczy występ artystyczny zespołu z Klubu Wojskowego.

10 września odbędzie się z kolei Powiatowe Święto Plonów. W tym roku gospodarzem dożynek będzie Lubsza. Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Brzegu i Gmina Lubsza zadbali o wiele atrakcji. Oprócz tradycyjnego korowodu i mszy świętej polowej odbędzie się również szereg koncertów. Przed publicznością zaprezentują się: dzieci z zespołu szkolno-przedszkolnego w Lubszy oraz zespoły Leśne Echo, Bożenki, Życzenie, Elektrogórale, Evita.

Dokładne informacje na temat wydarzeń podamy w najbliższym czasie na łamach prasy, a także na naszej stronie internetowej. Warto jednak już teraz zarezerwować sobie czas, aby móc wziąć udział zarówno w patriotycznych jak i ludowych uroczystościach.

Zdjęcia pochodzą z ubiegłorocznych obchodów Dnia Weterana oraz Dożynek Gminno-Powiatowych w Przeczy