W kilku wydziałach Starostwa Powiatowego w Brzegu zapłacisz kartą. Końcem kwietnia w urzędzie pojawiły się nowe urządzenia, dzięki którym można skorzystać z transakcji bezgotówkowych. Terminale dostępne są m.in. w budownictwie, geodezji i komunikacji.

– Płatności kartą są coraz bardziej powszechne, dlatego chcieliśmy ułatwić załatwianie spraw przez petentów – mówi starosta Jacek Monkiewicz. – Skorzystaliśmy z ogólnopolskiego programu „Polska bezgotówkowa” i przez trzy najbliższe lata będziemy z tych urządzeń korzystać nieodpłatnie. Nasi urzędnicy zostali przeszkoleni, terminale działają bez problemów, dlatego brakiem gotówki w portfelu nie musimy się już martwić. Kartą zapłacimy m.in. za rejestracje pojazdu, czy wypis z rejestru gruntów lub niektóre inne opłaty na rzecz Powiatu.

Terminale mają pojawić się również w Wydziale Ochrony Środowiska oraz w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Petenci w związku z płatnościami kartą nie zostaną obciążeni dodatkowymi kosztami.

Kasa banku w urzędzie będzie nadal funkcjonować. Dodajmy, że transakcje bezgotówkowe w starostwie to inicjatywa jednego z radnych.