Dziś (08.05) w południe w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu uroczyście powitano nowego komendanta powiatowego policji. Mł. insp. Mariusz Stelnicki w brzeskiej komendzie pojawił się już w lutym, ale do tej pory pełnił obowiązki szefa garnizonu. Dziś oficjalnie został komendantem naszej policji.

– Z mundurem związany jestem już ponad 20 lat, a jednostkę z Brzegu znam doskonale. Wielokrotnie bywałem tutaj prowadzić czynności, jako funkcjonariusz komendy wojewódzkiej. Moim największym wyzwaniem jest zbudowanie jednostki z pełną obsadą kadrową, a to z kolei pozwoli nam na spokojne realizowanie zadań – powiedział Mariusz Stelnicki na oficjalnym wprowadzeniu.

W trakcie krótkiej uroczystości starosta Jacek Monkiewicz pogratulował objęcia nowego stanowiska. Życzył również komendantowi wytrwałości, a także sukcesów w utrzymaniu bezpieczeństwa oraz porządku publicznego w powiecie brzeskim.