W minioną sobotę (26 maja) strażacy ochotnicy z Dobrzynia obchodzili uroczystość poświęcenia i przekazania sztandaru tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. W uroczystościach, które poprzedziła msza święta odprawiona przez księdza proboszcza Tomasza Lubońskiego w kościele pw. Stanisława Kostki, udział wzięli m.in. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu bryg. Dariusz Maciążek, Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański oraz Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski.
„Sztandar jest uhonorowaniem jednostki oraz docenieniem jej pracy na rzecz lokalnej społeczności – zaznaczył podczas przemówienia starosta Maciej Stefański. Strażacy są dumą naszego powiatu. W najtrudniejszych chwilach, podczas powodzi, pożarów i innych tragicznych wydarzeń to właśnie na was mogliśmy polegać w pierwszej kolejności. Dziękuję wam za to i życzę wam, aby czuwał nad wami wasz patron, święty Florian”.
Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzyniu serdecznie gratulujemy i życzymy tyle samo powrotów, co wyjazdów do akcji.

Wydrukuj stronę