Kolędowanie z Chórem im. św. Maksymiliana

Dziś w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbyło się wspólne kolędowanie mieszkańców powiatu brzeskiego
z Chórem im. św. Maksymiliana z Brzegu. Chór ten powstał w 1986 roku i skupił w swoich szeregach gorących miłośników muzyki, gotowych poświęcić bezinteresownie swój czas dla kultywowania tradycji śpiewu, krzewienia kultury chrześcijańskiej, ubogacania śpiewem liturgii mszy świętej oraz życia kulturalnego w brzeskim środowisku.
W kolędowaniu wzięła udział Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ewa Smolińska, Dyrektor Muzeum Piastów Śląskich Dariusz Byczkowski oraz Komendant Powiatowy PSP w Brzegu Dariusz Maciążek. Publiczność miała okazję usłyszeć i zaśpiewać najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Wspaniałemu występowi chóru akompaniował Grzegorz Kuryła. Gościnnie wspólnie z Grzegorzem Kuryłą na akordeonie zagrał Łukasz Gogol.
Na zakończenie uroczystości serdeczne podziękowania za przygotowanie koncertu siostrze Annie Majewskiej (dyrygentce chóru) złożyła Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ewa Smolińska.