W minioną niedzielę (9 grudnia) w brzeskim ratuszu odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Świętego Ambrożego – Patrona Pszczelarzy, które zorganizowane zostały przez Zarząd Wojewódzki Związku Pszczelarzy w Opolu oraz Zarząd Miejsko-Gminnego Koła Pszczelarzy w Brzegu.
Uczestnicy uroczystości mieli okazję wysłuchać wykładu dr Małgorzaty Bieńkowskiej z Instytutu Pszczelnictwa w Puławach, a osoby najbardziej zasłużone dla środowiska pszczelarzy otrzymały wyróżnienia i upominki. Ponadto podczas Dnia Świętego Ambrożego w kościele pw. Świętego Mikołaja odprawiona została msza święta w intencji pszczelarzy.
Władze samorządowe reprezentowali podczas niedzielnych uroczystości Wicemarszałek Województwa Opolskiego Stanisław Rakoczy, Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz i Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.