Uroczystości z okazji Dnia Ratownika WOPR

Na brzeskiej stanicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odbyły się w ubiegłą sobotę (30 czerwca) obchody Dnia Ratownika WOPR. Święto obchodzone jest od 1927 roku. Ustanowiła je Komisja Ratownictwa działająca przy Polskim Związku Pływackim.
Sobotnia uroczystość była okazją do spotkania się licznej grupy ratowników – którymi od lat dowodzi prezes brzeskiego WOPR-u Janusz Głowik – z władzami samorządowymi oraz osobami w rozmaity sposób wspierającymi ideę ratownictwa wodnego. Był to również odpowiedni moment do wręczenia wyróżnień, odznaczeń i okolicznościowych medali.
Powiat Brzeski od wielu lat wspiera brzeskich ratowników wodnych. W tym roku Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, który sam również jest WOPR-owcem, przekazał na ich rzecz nowoczesny defibrylator zaznaczając przy tym, że ratownicy wodni swoją służbą działają nie tylko na rzecz lokalnego społeczeństwa, ale udowadniają również, że ich pasja może być sposobem na życie oraz ideą, którą warto zaszczepiać wśród młodych ludzi.

Wydrukuj stronę