Nauczyciele naszych szkół zyskają nowoczesny sprzęt do zdalnej edukacji (fot. Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego)

„Opolskie dla liceów – zdalne nauczanie zbliża!” i  „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy” to dwa unijne projekty, w których bierze udział Powiat Brzeski. Nauczyciele z naszych szkół od wczoraj otrzymują niezbędny sprzęt do nauczania online. Do tego urządzenia, jak kamery, wizualizery, a także niezbędne szkolenia dla kadry pedagogicznej. To wszystko dla poprawy edukacji w tym trudnym okresie.

– Sprzęt trafi do naszych placówek w trzech transzach – wylicza członek Zarządu Powiatu Brzeskiego Monika Jurek, jednocześnie szefowa Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego. – Pierwsze laptopy dla szkół zawodowych trafiły już w poniedziałek. Dziś, czyli w czwartek kolejne sztuki, a następne w przyszłym tygodniu. To w ramach „Opolskiego szkolnictwa zawodowego dla rynku pracy”. W piątek z kolei komputery, słuchawki i monitory interaktywne trafią do naszych ogólniaków. Wszystko w związku z projektem „Opolskie dla liceów – zdalne nauczanie zbliża!”.

Łącznie w naszym powiecie ze wsparcia urzędu marszałkowskiego skorzystają trzy ogólniaki i pięć szkół zawodowych.   Do placówek edukacyjnych  trafi 318 laptopów i kilkadziesiąt sztuk innych urządzeń. Wartość dostarczonego sprzętu to blisko milion złotych.

 

Inforgrafika UMWO Opole

 

Wydrukuj stronę