Nowe place zabaw, doposażenie świetlic wiejskich, czy drobne inwestycje u strażaków-ochotników – to tylko część zadań, które zostaną zrealizowane w ramach Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej. Dziś (11.03) w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu podpisano umowy z gminami na realizację małych inwestycji dla lokalnych społeczności.

W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele gmin, sołtysi, a także marszałek Andrzej Buła i starosta Jacek Monkiewicz. W powiecie brzeskim z nowego programu skorzysta łącznie aż 34 sołectw. Każda z miejscowości otrzyma 5 tysięcy złotych na wskazaną we wniosku inwestycję.  Z Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej w naszym regionie skorzystały wszystkie gminy wiejskie.

Na koniec dzisiejszego spotkania marszałek województwa oraz starosta brzeski złożyli wszystkim sołtysom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. 11 marca rokrocznie obchodzony jest bowiem Dzień Sołtysa.