Wystawy plenerowe to jedna z ciekawszych propozycji na piękne letnie dni. Mieszańcy Brzegu w tym sezonie będą mieli okazję obejrzeć już drugą ekspozycję tego typu, składającą się z fotografii i opisów, umieszczonych w długiej kanalizacyjnej rurze, nawiązującej do kanałów, przez które przedzierali się powstańcy warszawscy. Tym razem na Placu Polonii Amerykańskiej miłośnicy historii i nie tylko, dzięki Dolnośląskiej Inicjatywie Historycznej reprezentowanej przez wiceprezesa zarządu Krzysztofa Zychlę, Patrona Honorowego Starostę Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego oraz Burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego, mogą zapoznać się z ciekawą ekspozycją plenerową „Powstanie Warszawskie”.

Tak niekonwencjonalne uczczenie 66. rocznicy Powstania Warszawskiego uzupełni 31 lipca 2010 r. (przed południem) Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Festung Breslau”, która zaprezentuje „żywe obrazy” z powstania. Wystawa „Powstanie Warszawskie” rok temu wystawiona była we Wrocławiu i przez ostatni rok odwiedziła kilka polskich miast, m.in. Lublin i Gliwice.

W przeddzień rocznicy powstania – 31 lipca Dolnośląska Inicjatywa Historyczna zapewni odwiedzającym to miejsce, kilka miłych, pamiątkowych niespodzianek. Serdecznie zapraszamy.

Brygida Jakubowicz