Dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Brzegu odbyło się coroczne spotkanie przedstawicieli organizacji kombatanckich, społecznych, służb mundurowych oraz duchowieństwa. Celem spotkania było ustalenie kalendarium uroczystości patriotycznych i rocznicowych. W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz oraz Sekretarz Powiatu Brzeskiego Genowefa Prorok. Pierwszą uroczystość, którą będziemy obchodzić w najbliższym czasie jest 79. rocznica deportacji Polaków na Sybir. Msza św. z tej okazji odprawiona zostanie w kościele pw. Świętego Mikołaja w Brzegu w dniu 10 lutego br. o godz. 12.45. Po mszy nastąpi złożenie wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniającą to wydarzenie. Organizatorem jest Związek Sybiraków Koło w Brzegu na czele z Prezes Janiną Góral. Harmonogram wszystkich uroczystości zostanie opublikowany w najbliższym czasie.