Zespół Capella Cracoviensis

Serdecznie zapraszamy na 10. Festiwal Piastów Śląskich Europa Consociata 2017. Przed brzeską publicznością wystąpi Capella Cracoviensis & Jana Semerádová traverso. Koncert odbędzie się 30 września (sobota) w Muzeum Piastów Śląskich, początek o godzinie 17.00.
Dzień wcześniej (29 września) w powiecie brzeskim odbędą się spotkania muzyczne przeznaczone dla młodych słuchaczy. O godzinie 10.00 w Gminnym Zespole Szkół w Skarbimierzu-Osiedle wystąpi zespół Nova Silesia, a o godzinie 12.00 i 13.00 w oddziale dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzegu (ul. Jana Pawła II 2/2) zagrają oboista Jan Hutek i fagocista Tomasz Wesołowski. Artyści z zespołu Nova Silesia odwiedzą również Skorogoszcz. Wystąpią tam 1 października o godzinie 12.30 w kościele św. Jakuba Apostoła.
Organizatorem wydarzenia jest Musica Aeterna, a współorganizatorem Capella Cracoviensis. Impreza została objęta honorowym patronatem przez Starostę Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego.

O artystach:
Agnieszka Wesołowska, prezes Stowarzyszenia Musica Aeterna – praktyczne doświadczenie podczas organizacji i prowadzenia poprzednich edycji festiwalowych, absolwentka klasy klawesynu Akademii
Muzycznej we Wrocławiu oraz Królewskiego Konserwatorium w Hadze, założycielka orkiestry Nova Silesia i koordynatorka projektów tego zespołu.
Jan Hutek grę na obojach historycznych oraz studia w zakresie wykonawstwa muzyki dawnej rozpoczął w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie Rafaela Gabriela Przybyły. Następnie studiował w Royal Academy of Music w Londynie u Kathariny Spreckelsen. Współpracuje z wieloma zespołami w Europie, m.in.: Orchestra of the Age of Enlightenment, Oxford Baroque, Collegium für Alte Musik Vorpommern, Czech Ensemble Baroque. W 2014 uczestniczył w europejskim tournee European Union Baroque Orchestra pod kierownictwem Larsa Ulrika Mortensena. Współpracował z dyrygentami i koncertmistrzami takimi jak: Ton Koopman, sir Roger Norrington, sir Simon Rattle, Andrew Parrot czy Matteo Messori.
Tomasz Wesołowski ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku, gdzie w 2004 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w klasie prof. Wojciecha Orawca. Następnie studiował fagot historyczny w Królewskim Konserwatorium w Hadze (Donna Agrell, Wouter Verschuren) oraz w Accademia Internazionale della Musica w Mediolanie (Alberto Grazzi). Współpracuje z Les Musiciens du Louvre, B’rock, Freiburger Barockorchester, Amsterdam Baroque Orchestra, Les Talens Lyriques, Bach Collegium Japan oraz wszystkimi polskimi orkiestrami historycznymi. Nagrywał m.in. dla Mezzo, Arte, Erato (Diapason d’Or), Polskiego Radia, Channel Classics, naïve, Alpha, BIS, ORF Edition Alte Musik, Brillant Classics oraz DUX.