Jest sympatyczna, miła i kompetentna. Tylko kompetencja sprawia, że wydaje się służbistką, tymczasem osoba ta ma ogromne serce i jest prawdziwą wizytówką Starostwa Powiatowego w Brzegu. Wizytówką, gdyż każdy z petentów musi najpierw przejść obok Biura Podawczego, gdzie najczęściej składa swoje podanie i dowiaduje się od urzędniczek o trybie załatwienia sprawy. Dorota Jakubowska – pracuje na stanowisku podinspektora w Starostwie Powiatowym w Brzegu od 5 lat, poprzednio pracowała m.in. w Banku Zachodnim.

Jest absolwentką resocjalizacji Brzeskiej WSH-E i magistrem pedagogiki (Uniwersytet Wrocławski). W czerwcu nasza koleżanka obchodziła 20-lecie swojej pracy zawodowej (choć patrząc na jej wygląd wydaje się, że sama ma nie więcej jak 20 lat). Prywatnie Dorota jest mamą wspaniałych 13-letnich bliźniaków – Igora i Dagmary, z którymi ma doskonały kontakt, gdyż szanuje ich pasje – sportowe córki i informatyczne syna.

1 czerwca br. Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański oraz Sekretarz Powiatu Brzeskiego Krzysztof Konik wręczyli Dorocie Jakubowskiej jubileuszówkę z listem gratulacyjnym i bukietem pięknych jak ona sama kwiatów. Jubileuszówka, którą otrzymała ma być przeznaczona na dalszą (już gimnazjalną) edukację Dagmary i Igora, ale też drobna jej część zostanie wykorzystana na kulinarną pasję, którą nasza podinspektor uwielbia.
            Drugą osobą, która z rąk starosty odebrała list gratulacyjny i nagrodę jubileuszową za 20-lecie pracy był zastępca Naczelnika Wydziału Komunikacji i Drogownictwa- Bogusław Szypiński. Bogusław mimo tego, że jest absolwentem WSP w Opolu – doskonałym fizykiem i matematykiem, ma również wiele cech świetnego urzędnika. Jest miły i sympatyczny, ale też rzeczowy, dokładny, a co najważniejsze zawsze uśmiechnięty. Całe swoje życie zawodowe był związany z Wydziałem Komunikacji – najpierw w Lewinie Brzeskim, a obecnie w Brzegu. Bogusław Szypiński to doskonały pływak i mistrz kierownicy (przede wszystkim rowerowej). Nasz kolega ceni sobie też uroki wakacji, więc jubileuszówkę pewnie wyda w czasie zbliżającego się urlopu.
                                                                                                          Rzecznik Prasowy Starosty
                                                                                                          Brygida Jakubowicz