droga do zarowa

 

Nowa nawierzchnia, utwardzone pobocza oraz tzw. ”mijanki” – droga powiatowa nr 1553 O to od dziś trasa na miarę XXI wieku. Mieszkańcy tego niewielkiego sołectwa w gminie Grodków przez wiele długich lat czekali na gruntowną modernizację drogi. Blisko trzykilometrowy odcinek trasy, który ma dwóch administratorów, nigdy nie został utwardzony masą bitumiczną. Teraz wszystko się zmieniło.

– Gdyby nie współpraca z Powiatem Nyskim, burmistrzem Grodkowa oraz wsparciu wicewojewody, realizacja tego zadania nie byłaby możliwa. Dziś pokazaliśmy, że taka szeroka kooperacja kilku partnerów na rzecz danej inwestycji jest możliwa. Wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację serdecznie dziękuję – mówił dziś na otwarciu drogi starosta brzeski Jacek Monkiewicz.

Przypomnijmy, że droga 1553 O ma dziś dwóch zarządców – starostwo brzeskie i nyskie. Nasz Powiat wystąpił z wnioskiem do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg o wsparcie. 70% kosztów udało się pozyskać na to zadanie.  Pozostałą kwotę sfinansowało starostwo oraz Gmina Grodków. Wartość brzeskiego odcinka to blisko 300 tysięcy złotych, natomiast cała inwestycja to prawie 800 tysięcy.

 

Wydrukuj stronę