W dniach 19-20.01.2019 r. w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odbył się XXXIV Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędniczych „Herody”. Podczas przeglądu zaprezentowały się 23 zespoły czyli łącznie ponad 600 osób.
W wydarzeniu wzięła udział m.in. Monika Jurek- Dyrektor  Departamentu Edukacjii Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, a Starostę Powiatu Brzeskiego Jacka Monkiewicza,  reprezentowała Arletta Kostrzewa- Etatowy Członek Zarządu Powiatu Brzeskiego. Występy artystów były na najwyższym poziomie, a stroje i scenografia zachwycały pomysłowością
i wykonaniem. Uczestnicy przeglądu rywalizowali w dwóch kategoriach: zespołów dziecięcych i dorosłych. Zwycięzcą przeglądu w kategorii zespołów dziecięcych został Zespół „Dąbróweczki” z GOK Świerczów, a w kategorii zespołów dorosłych Zespół Teatralny „Faska”- grupa męska z Piotrówki. Nagrodę ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Brzegu zdobył Zespół „Tradycja” ze Świetlicy Wiejskiej w Rozmierzy.