powiat brzeski wzbogaca się o kolejne boisko wielofunkcyjne

„To wielki dzień dla naszych szkół i całego Grodkowa” – mówiły zgodnie dyrektorki Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego podczas uroczystego otwarcia boiska wielofunkcyjnego, które powstało na terenie znajdującym się pomiędzy gmachami trzech grodkowskich szkół. „Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dziś możemy spotkać się na tym wspaniałym obiekcie – podkreślała podczas swojego przemówienia Anetta Zych-Rzepecka, dyrektor ZSR CKP. – W szczególności Radnym i Zarządowi Powiatu, na czele z panem Starostą. Tylko dzięki pomocy i przychylności wielu osób udało się nam urzeczywistnić nasze marzenia”.

{mosimage}

Budowa obiektu zrealizowana została w ekspresowym tempie. 17 października 2012 roku przekazany został plac budowy, a oficjalne otwarcie boiska, gdyby nie przeszkodziła niesprzyjająca aura, mogło zostać przeprowadzone nawet końcem minionego roku. Pół roku temu teren pomiędzy grodkowskimi szkołami nie nadawał się właściwie do niczego, dziś w tym miejscu znajduje się nowoczesny obiekt sportowy.

Uroczystości otwarcia boiska uświetnili swoją obecnością: Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ryszard Jończyk, Burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz, Radni Powiatu Brzeskiego oraz wielu innych znamienitych gości, na czele z polskimi gwiazdami sportu, olimpijczykami: Barbarą Niewiedział (lekkoatletką startującą w konkurencjach biegowych, dwukrotną Mistrzynią Paraolimpijską, Wicemistrzynią Świata), Ryszardem Podlasem (lekkoatletą, czterystumetrowcem, medalistą olimpijskim, medalistą Mistrzostw Europy), Leszkiem Swornowskim (szpadzistą, srebrnym medalistą olimpijskim) i Markiem Pazdurą (medalistą z tzw. „zastępczej olimpiady”, która odbyła się równolegle do bojkotowanych Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles).

Podczas otwarcia nowego obiektu młodzież z grodkowskich szkół zaprezentowała swoje umiejętności artystyczne i sportowe. Był czas zarówno na piosenki, aerobik, slalom z piłką, jak i zawody polegające na przebiegnięciu przez tor z przeszkodami. Pod koniec uroczystości na płycie boiska pojawili się nieoczekiwanie Starosta Maciej Stefański i Wicestarosta Ryszard Jończyk, którzy dali popis umiejętności piłkarskich.

Nowe boisko wykorzystywane będzie nie tylko przez uczniów Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Liceum Ogólnokształcącego. Obiekt będzie ogólnodostępny, więc korzystać będą z niego również dzieci i młodzież z pobliskiego, dużego osiedla mieszkaniowego oraz pozostali mieszkańcy miasta.

Grodków posiada bardzo bogate tradycje sportowe, przede wszystkim związane z piłką ręczną, ale na nowym boisku grać będzie można również w koszykówkę, siatkówkę i tenisa. Ponadto można będzie skorzystać z bieżni, a także trenować skok w dal.

Wielofunkcyjne boisko pozwoli otworzyć przed młodzieżą szersze możliwości sportowego rozwoju. Usytuowanie obiektu pomiędzy trzema szkołami daje warunki do bezpiecznego użytkowania boiska przez młodych sportowców i sprawia, że mieszkańcy Grodkowa będą mogli rozwijać swoje sportowe zainteresowania zarówno podczas pobytu w szkole, jak i w swoim czasie wolnym.