„Wieczory Lisztowskie” to cykl koncertów zainicjowanych przez Towarzystwo im. Ferenca Liszta. Towarzystwo powstało w 1989 r., a jego celem jest działalność artystyczna, dydaktyczna oraz popularno – naukowa. Również w powiecie brzeskim w ramach  „Wieczorów Lisztowskich” odbywają się w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu przepiękne koncerty skupiające miłośników muzyki klasycznej. Koncerty te cieszą się ogromną popularnością wśród publiczności powiatu brzeskiego i wpisały się na stałe w kalendarz wydarzeń artystycznych.

24 września br. (sobota) w zamkowych murach rozbrzmiały dźwięki takich wybitnych kompozytorów jak Anatolij Liadow, Sergiej Rachmaninow, Piotr Czajkowski czy Cesar Franck oraz Maurice Ravel w wykonaniu należącej do najwybitniejszych obecnych pianistek świata Sofyi Gulyak.

Inauguracja sezonu 2016/17 miała miejsce 3 września br., a Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, którego podczas sobotniego koncertu reprezentowała Sekretarz Powiatu Brzeskiego Genowefa Prorok.

Kolejny koncert pod Honorowym Patronatem Starosty odbędzie się 22 października br. o godz. 18.00 w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, a publiczność będzie miała tym razem okazję wysłuchać znakomitego rosyjskiego pianisty Aleksieja Orłowieckiego. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

 

Małgorzata Stanowska

DSC_0396DSC_0389DSC_0387

Wydrukuj stronę