Minister Ociepa z wizyta

Opolski poseł, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Marcin Ociepa odwiedził dziś nasz region. Przedstawiciel rządu wraz z wicewojewodą Tomaszem Witkowskim oglądał w Brzegu trwający od kilku dni remont ulicy Wrocławskiej. Droga wraz z chodnikami zostanie gruntownie zmodernizowana w ramach programu Polski Ład. Starosta brzeski Jacek Monkiewicz opowiadał o szczegółach realizowanych zdań. Przypomnij, Powiat Brzeski otrzyma ponad 16 mln złotych rządowego wsparcia na inwestycje. Oprócz wspomnianej Wrocławskiej, samorząd przebuduje Zakład Opiekuńczo-Leczniczy działający przy Brzeskim Centrum Medycznym. Wszystko to w ramach pierwszej transzy pieniędzy. W tzw. „drugim rozdaniu” Powiat Brzeski otrzyma ponad 13 milionów złotych na modernizację i budowę nowych domów dziecka.