wsparcie domy dziecka infografika

Tak, jak informowaliśmy przedwczoraj. Dzięki wsparciu w ramach rządowego programu Polski Ład, nasz samorząd może liczyć na ponad 13 milionów złotych. Tym razem zainwestujemy w nowe domy dziecka oraz modernizację istniejących już budynków.

Zakres inwestycji obejmował będzie budowę 5 nowych placówek opiekuńczo-wychowawczych dla 14 wychowanków na terenie powiatu w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Trzy placówki powstaną na terenie Brzegu, a dwie placówki w Grodkowie. Planowany metraż każdej nowej placówki to około 435m2 (w tym salon, 7 pokoi 2 osobowych, pokój wychowawców, kuchnia z jadalnią, pralnia, łazienki, kotłownia z pomieszczeniem gospodarczym, pokoje administracji).

Natomiast  zakres remontu dwóch istniejących placówek opiekuńczo-wychowawczych w Skorogoszczy obejmuje modernizację elewacji z wymianą parapetów, wymianę rynien i rur spustowych, wymianę instalacji odgromowej, izolację ścian fundamentowych, docieplenie stropu, modernizację kotłowni i magazynu oleju, częściową wymianę grzejników i instalacji co, renowację stolarki drzwiowej,  montaż bramy wjazdowej z napędem elektrycznym, wymianę instalacji wodnej w piwnicy, wykonanie zagospodarowania terenu oraz wykonanie placu zabaw.

Warunki lokalowe zbliżone do warunków domowych zapewnią dzieciom poczucie prywatności, intymności i domowego ciepła. Nowoczesne wnętrza i poprawa warunków wpłynie zarówno na funkcjonowanie wychowanków jak również ułatwi pracę personelu każdej placówki.

Przewidywana wartość inwestycji (w PLN): 15.550.000,00

Kwota dofinansowania (w PLN): 13.218.000,00

Wszystkie inwestycje będziemy realizować w przyszłym roku.