Ruszyła zdalna edukacja w naszych szkołach. Uczniowie korzystają z laptopów i tabletów

 

Od 26 października, po raz drugi w tym roku kalendarzowym edukacja ze szkolnych ławek przeniosła się przed monitory komputerów i tabletów. Tym razem dyrektorzy byli już na taką sytuację  przygotowani, że nauka online prędzej, czy później może wrócić. Na razie wszystko odbywa się bez większych problemów.

Jak informuje Wydział Oświaty Starostwa Powiatowego w Brzegu, większość nauczycieli szkół prowadzi naukę zdalną będąc w szkole. Tylko w  uzasadnionych przypadkach prowadzą naukę zdalną z domu. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele wszyscy korzystają z jednej platformy edukacyjnej, co znacznie ułatwia pracę. Dyrektorzy mają w tej chwili jedyną wątpliwość, co do praktycznej nauki zawodu.

– Nie ma w tej chwili sprecyzowanych przepisów i musimy poczekać na ich doprecyzowanie. Dyrektorzy konsultują się między sobą i sami próbują te problemy rozwiązywać – podkreśla Aneta Zych-Rzepecka, szefowa oświaty w Powiecie Brzeskim.

Dodajmy, że spora część uczniów i nauczycieli korzysta dziś ze sprzętu zakupionego wiosną, dzięki unijnemu wsparciu. Z kolei podopieczni naszych domów dziecka używają laptopów zakupionych ze środków własnych starostwa.

Wydrukuj stronę