Ruszyła budowa mostu na zalewie Nysy Kłodzkiej w Lewinie Brzeskim

Zalew Nysy Kłodzkiej w Lewinie Brzeskim doczeka się nowej przeprawy. Dziś oficjalnie firma Berger Bau Polska rozpoczęła siedmiomilionową inwestycję w naszym powiecie. Prace potrwają do listopada przyszłego roku. Starosta brzeski Jacek Monkiewcz, członek Zarządu Arletta Kostrzewa, a także przedstawiciele władz Lewina Brzeskiego z burmistrzem Arturem Kotarą na czele wspólnie z wykonawcą prac, wbili dziś symboliczne łopaty na placu budowy.

Przypomnijmy, zadanie kosztować będzie ponad  7 milionów złotych. Firma Berger Bau Polska zmodernizuje odcinek drogi wraz mostem o długości około 500 m. Dodatkowo po stronie zachodniej (prawej) zostanie wykonany ciąg pieszo-rowerowy szerokości 2,5 m, a na krawędziach przewidziano także  zastosowanie stalowych barier ochronnych z poręczą. Ponadto obiekt doczeka się nowego oświetlenia. Inwestycję realizujemy dzięki dotacji z Samorządowego Funduszu Dróg Samorządowych, a także dzięki wsparciu gminy Lewin Brzeski.