Rozpoczyna się długo wyczekiwany remont jednego z głównych ciągów komunikacyjnych w Brzegu. Na ulicy Chrobrego już pojawiło się nowe oznakowanie. Po obu stronach jezdni wprowadzono zakaz zatrzymywania się. Obostrzenia dotyczą zarówno jezdni, jak i chodnika. Na początku przyszłego tygodnia już pojawi się sprzęt budowlany, a wykonawca rozpocznie gruntowną przebudowę całej ulicy. Prosimy kierowców o wyrozumiałość i baczne obserwowanie oznakowania, które w trakcie remontu będzie się zmieniać.

Przypomnijmy, Powiat dzięki rządowej dotacji, a także współpracy z władzami Brzegu wyremontuje kilkusetmetrowy odcinek drogi powiatowej nr 1193 O. Ulica Chrobrego doczeka się nowej nawierzchni asfaltowej oraz równych chodników. Ponadto pojawią się zatoki postojowe oraz autobusowe z nowymi wiatami przystankowymi. Wymienimy również oświetlenie. Chrobrego będzie remontowana od skrzyżowania z DK 39, aż do ulicy Piastowskiej.

Inwestycja kosztować będzie ponad 3,6 mln złotych. Zadanie ma zakończyć się końcem października.