Starosta Maciej Stefański, wicestarosta Ryszard Jończyk, skarbnik Iwona Krzysztofek podpisali umowę z Ministerstwem Zdrowia na realizację projektu pn. "Przebudowa pomieszczeń Brzeskiego Centrum Medycznego na Szpitalny Oddział Ratunkowy"

Złożony przez Powiat Brzeski jeszcze w 2008 roku wniosek do Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko" po przejściu etapu oceny formalnej i dwóch merytorycznych, znalazł się na liście rankingowej projektów, które otrzymały dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Spośród złożonych ponad stu wniosków przez szpitale, instytucje służby zdrowia z całego kraju, do dofinansowania wybrano 60. Projekt Powiatu Brzeskiego znalazł się na 20 miejscu w kraju. Całkowita wartość projektu to 6,2 milionów złotych. Dofinansowanie wynosi 85% to jest blisko 5,2 miliona złotych.

Projekt swoim zakresem obejmuje dobudowę dodatkowych pomieszczeń do izby przyjęć w taki sposób, aby w utworzonym Szpitalnym Oddziale Szpitalnym znalazły się następujące pomieszczenia:
1. Gabinet badań dzieci
2. Gabinet badań dorosłych
3. Ambulatorium
4. Sala obserwacyjna
5. Sala resuscytacyjna
6. Sala dekontaminacji
7. Sala zabiegowa
8. Instrumentarium
9. Sala wstępnej intensywnej terapii
Przewidywane wyposażenie i sprzęt medyczny do SOR-u będą kosztowały 3,9 mln zł. Obecnie rozpoczęto procedury przetargowe, które pozwolą wyłonić wykonawcę robót budowlanych oraz dostawcę sprzętu medycznego. Zgodnie z przyjętym harmonogramem oddanie do użytku Szpitalnego Oddziału Ratunkowego odbędzie się jesienią 2010 roku.

Naczelnik Wydziału Promocji

i Inicjatyw Gospodarczych