Nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia na dobre zagościł w powiecie brzeskim. Mimo tego, że za oknami wciąż aura bardziej jesienna niż zimowa, to radosna atmosfera udzieliła się wszystkim i nie sposób było nie zauważyć, że święta tuż-tuż.

 

Podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu samorządowcy dzielili się opłatkiem, a ksiądz prałat Bolesław Robaczek życzył wszystkim spokojnych świąt i owocnej pracy na rzecz mieszkańców powiatu w nadchodzącym roku. Tego samego dnia uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych mieli po raz pierwszy okazję wystawić jasełka w kaplicy św. Jadwigi. Młodzi aktorzy przedstawili historię narodzin Jezusa w formie teatru cieni, wykazują się przy tym wielkim talentem. Przedstawienie, które przeniosło widzów do Betlejem, mieli okazję oglądnąć zarówno nauczyciele z ZSS, jak i wszyscy przyjaciele szkoły, licznie zgromadzeni w kaplicy św. Jadwigi.  Bardzo nowoczesne i wesołe przedstawienie jasełkowe przygotowali także uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu. Zostało one wystawione podczas wigilijnego spotkania pracowników brzeskiego starostwa.

Tuż przed świętami Starostę Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego odwiedzili uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzegu, którzy przybyli do niego wraz z dyrektorem Piotrem Rajtarem i nauczycielami. Pięknie przebrani kolędnicy przynieśli do starostwa najprawdziwszego ducha świąt, który z pewnością udzielił się wszystkim urzędnikom. Z wizytą przybyli również harcerze z Związku Harcerstwa Polskiego – Hufiec Brzeg, którzy oprócz tradycyjnych życzeń wyrazili nadzieję, iż wszyscy będziemy mieli w przyszłym roku okazję spotkać się na szlaku lub przy wspólnym ognisku.

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Na każdym kroku czuć już ich niepowtarzalny klimat. Obyśmy wszyscy spędzili je w spokoju, w gronie bliskich osób, ciesząc się sobą nawzajem.

Wydrukuj stronę