Od kilku dni trwają prace remontowe przy ulicy Kardynała Wyszyńskiego. To początek większego zadania, które polega na wyremontowaniu ulic od ronda Solidarności aż do miejscowości Zielęcice (w tym ulice Wyszyńskiego i Małujowicka). Koszt tej inwestycji to niemal 5 milionów złotych. Zadanie finansowane jest przez trzy samorządy: Powiat Brzeski oraz gminy Skarbimierz i Brzeg. W zakresie prac, poza wykonaniem nowej nawierzchni jezdni i chodników, przewidziano również montaż nowych latarni, przebudowę kanalizacji deszczowej i wykonanie nowych przepustów wodnych pod drogą. Remont ma się zakończyć w połowie października.

„Remonty dróg powiatowych są dla nas bardzo istotnym zadaniem – mówi Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański. Zaczynamy dużą inwestycję, w której partycypują trzy samorządy. Po zakończeniu prac będzie można idealną drogą przejechać od ronda aż do obwodnicy miasta. Dotychczas kierowcy jadący w kierunku Oławy i Wrocławia decydowali się raczej na przejazd ulicą Wrocławską. Teraz część aut, aby uniknąć czekania na przejeździe kolejowym, pojedzie ulicą Małujowicką. Ucieszą się też z pewnością działkowicze, którzy będą mieli świetny dojazd do swoich działek”.

Oprócz powyższej inwestycji kontynuowane są również, rozpoczęte w zeszłym roku, prace przy ulicy Piastowskiej. Koszt tego zadania, realizowanego przez Powiat Brzeski i Miasto Brzeg, to 300 tysięcy złotych. Aktualnie remontowany jest odcinek pomiędzy Publiczną Szkołą Podstawową nr 1 i przejściem dla pieszych przy ulicy Jana Pawła II.

K.Ł.