Są takie momenty w roku, w których osoby mijające się co dzień na korytarzach starostwa i niewyobrażające sobie sąsiada z gabinetu obok w innym stroju niż dobrze skrojony garnitur lub służbowa garsonka, mają okazję zobaczyć zupełnie inną twarz kolegów i koleżanek z pracy. Mowa oczywiście o spotkaniach integracyjnych.

 

20 maja, nieomal wszyscy pracownicy Starostwa Powiatowego w Brzegu spotkało się na jednej z takich imprez, tym razem zorganizowanej w leśniczówce w Kurzniach. Ognisko integracyjne, zorganizowane z okazji Dnia Samorządowca, było doskonałą okazją do wesołej zabawy, rozmów, tańców i śpiewów, co jeszcze bardziej zacieśniło i tak bardzo w starostwie silne więzi międzyludzkie.

Kilka minut po godzinie 13 spod budynku na ulicy Robotniczej 20 odjechały dwa autobusy wypełnione pracownikami starostwa. Po przybyciu na miejsce na uczestników imprezy czekało już wszystko to, co powinno znaleźć się na dobrym spotkaniu integracyjnym. Wyśmienity poczęstunek, a także dużo wolnego czasu na miłą zabawę. Nie zabrakło również programu artystycznego perfekcyjnie i z dużym humorem przygotowanego przez Wydział Organizacyjno – Prawny Starostwa, podczas którego wręczono „Samorządowe Oscarki” – nagrody dla najbardziej wyróżniających się i najbardziej charakterystycznych osób w starostwie. Wręczenie „Oscarków” prowadzone przez powiatowego „showmana” Roberta Sochę wywołało salwy śmiechu gdyż prezentacjom towarzyszył bardzo zabawny wierszyk charakteryzujący laureata. Najważniejsze z „Oscarków” otrzymali oczywiście starosta i jego zastępcy, a także sekretarz, ci również nie uchronili się od zabawnej krytyki, ale przecież „prawdziwa cnota krytyk się nie boi”. Śmiechom, zabawie, tańcom nie było końca, do późnych godzin nocnych, a w poniedziałek – znów do pracy, bo przecież choć w innej atmosferze tu także jest miło i przyjemnie.
 
                                                                                   Rzecznik Prasowy Starosty
                                                                                   Brygida Jakubowicz
                                                                                   Asystent Starosty
                                                                                   Krystian Ławreniuk
Wydrukuj stronę