Od 40 lat bawią, wzruszają i krzewią wartości najcenniejsze w dzisiejszym świecie kultywując pamięć o kresowej kulturze, śpiewając pieśni patriotyczne i poetyckie.

21 maja br. w Brzeskim Centrum Kultury odbyły się uroczyste obchody 40-lecia działalności Zespołu „Biedronki”, który działa w Klubie Wojskowym 1. Brzeskiego Pułku Saperów.  Z okazji tego pięknego jubileuszu zaproszeni goście obejrzeli przepiękne widowisko  pt. „Biedronkowa Terapia”, przygotowane przez Janę Koronkiewicz oraz Annę Glińską. Prowadzącym była Joanna Koronkiewicz-Bilowicka i Grzegorz Bukowski. W przedstawieniu wokalno-tanecznym wystąpiły zespoły: Inwencja, Inwencja Plus, Inwencja Junior, Biedronki oraz grupy taneczne Biedronki, GPT Inwencja i Inwencja. Na scenie wystąpiła pluszowa biedronka, w którą wcieliła się Agata Skuratowicz. Występy uświetnili również artyści, którzy swoje pasje i miłość do sceny rozwijali właśnie w „Biedronkach”,  na brzeskiej scenie zaśpiewali Karolina Sałatkiewicz,  Alicja Wiącek, Jaśmina Kużdżał oraz duet Maja Zawadzak i Magda Lewoniec, a nad całością czuwała Jana Koronkiewicz, Anna Glińska, Angelika Skowronek oraz Agnieszka Sobczak. Uwieńczeniem tego pięknego jubileuszu był występ znanej polskiej aktorki i wokalistki Emilii Komarnickiej-Klynstry,  która pierwsze kroki stawiała w „Biedronkach”, zaśpiewała utwór Marka Grechuty „Dni, których nie znamy”. Na koniec były owacje publiczności na stojąco, na ręce Jany Koronkiewicz popłynęły gratulacje i podziękowania za dotychczasową działalność oraz życzenia kolejnych pięknych jubileuszy, jako pierwszy podziękowania złożył Dowódca 1. Brzeskiego Pułku Saperów płk Grzegorz Oskroba. Życzenia  składali również zaproszeni goście, wśród których obecni byli m.in. przedstawiciel Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON ppłk Paweł Nawarycz, przedstawiciele samorządu: Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz, Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, przedstawiciele służb mundurowych, brzeskich instytucji i organizacji.

Klimat i historię Zespołu „Biedronki” tworzyły ciekawe i różnorodne indywidualności, które w zespole znalazły możliwość pogłębionego spotkania ze sztuką oraz inspiracje w poszukiwaniu własnego artystycznego wyrazu. Zespół „Biedronki” to kilka pokoleń młodych artystów powiązanych ze sobą niespotykaną więzią. To właśnie ta więź, niezwykła rodzinna atmosfera panująca w zespole przyciąga dzieci, młodzież i dorosłych do spotkań na scenie, jak i również poza nią. Ten Zespół to miłość pasjonatów i animatorów kultury, a tej „Miłości” od 40 lat przewodzi Jana Koronkiewicz potocznie i pieszczotliwie nazywana „Dżaną”.  Dzięki „Dżanie” oraz wspaniałym instruktorom z Klubu Wojskowego 1. Brzeskiego Pułku Saperów możemy podziwiać już od 40 lat profesjonalne widowiska taneczne i wokalne, mamy nadzieję na kolejne 40 lat, a może nawet więcej. Tak trzymać i powodzenia na kolejne lata!

Wydrukuj stronę