W czwartek, o godzinie 13.00, dzieci przebywające na oddziale dziecięcym Brzeskiego Centrum Medycznego będą mogły poczuć prawdziwą magię świąt. Wszystko dzięki Fundacji Rozwój i Starostwu Powiatowemu w Brzegu.

Foto: Ula Banowicz

W przeciągu ostatnich dni wolontariusze fundacji odmalowali sale szpitalne, w których przebywają mali pacjenci. Ściany nabrały kolorów i ozdobione zostały doskonale znanymi postaciami z bajek. „Wolontariusze spisali się na medal – mówi Prezes Fundacji Marek Kołkowski. Udało nam się odmalować sale w bardzo szybkim tempie, ale trudno żeby było inaczej skoro ludzie przyszli tu z własnej woli, z chęcią pomocy i zrobienia czegoś dobrego dla dzieciaków przebywających w naszym szpitalu”.

Starostwo Powiatowe w Brzegu oraz Fundacja Rozwój od przeszło miesiąca prowadzą ponadto zbiórkę książek dla dzieci. Zakupiono także regały, które staną na oddziale dziecięcym. W czwartek BCM będzie mógł się pochwalić pokaźną, świetnie wyposażoną biblioteką dla dzieci.

„Akcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Krystian Ławreniuk ze Starostwa Powiatu Brzeskiego. Można bez żadnej przesady powiedzieć, że toniemy w książkach. Nasze społeczeństwo po raz kolejny pokazało, że potrafi się zmobilizować w imię szczytnego celu. Bardzo serdecznie dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do tego sukcesu”.

Akcja przeprowadzona przez Fundację Rozwój i Starostwo Powiatowe w Brzegu jest również przykładem pokazującym, że współpraca samorządu z organizacjami pozarządowymi daje wymierne efekty.