Prezydent Andrzej Duda odwiedził wczoraj (27 września) Strzelce Opolskie. Swoją wizytę rozpoczął przed godziną 15 w lesie pod Barutem – miejscem kaźni żołnierzy wyklętych z oddziału, którym dowodził Henryk Flame ps. „Bartek”. Po uczczeniu ich pamięci Prezydent udał się na spotkanie z mieszkańcami Strzelec Opolskich. Wizytę zakończył przejazd na Górę Świętej Anny, w celu uczczenia pamięci powstańców śląskich.

Podczas wizyty Prezydent Andrzej Duda spotkał się również z parlamentarzystami i samorządowcami z Opolszczyzny. Powiat Brzeski reprezentował Starosta Maciej Stefański. Podczas rozmów poruszone zostały najistotniejsze problemy regionu oraz najbliższe wyzwania, które czekają województwo opolskie.