W sobotę (7 stycznia) w restauracji „Ratuszowa” odbyło się spotkanie opłatkowe brzeskiej Solidarności. Uczestniczyli w nim m.in. Posłanka na Sejm RP Katarzyna Czochara oraz Posłowie na Sejm RP Antoni Duda, Janusz Sanocki i Paweł Grabowski, a także samorządowcy z powiatu brzeskiego, na czele ze starostą Maciejem Stefańskim.

Licznie stawili się na nim członkowie związkowych komisji zakładowych Solidarności, emerytowani działacze związku i przedstawiciele organizacji kombatanckich.

Opłatki noworoczne organizowane są przez brzeskich działaczy od lat dziewięćdziesiątych. Zawsze jednoczyły ludzi i podtrzymywały atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Są też okazją do spotkań, wspomnień i odnawiania dawnych znajomości, a także przekazywania następnym pokoleniom wartości i tradycji, którym zawsze wierna była Solidarność.

Podczas sobotniego spotkania Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański wręczył członkom brzeskiej Solidarności medal „Zasłużony dla Powiatu Brzeskiego”. W ich imieniu odebrał go Kazimierz Kozłowski, który od lat kieruje lokalnymi strukturami tej organizacji.

12

Wydrukuj stronę