Rozpoczął się pierwszy etap termomodernizacji Zespołu Szkół Specjalnych (znajdującego się przy ulicy Mossora 4 w Brzegu), który swym zakresem obejmuje remont dachu. Umowa zawarta została 24 lipca 2013 roku, a zakończenie robót planowane jest na 5 września 2013. Koszt inwestycji
realizowanej przez powiat brzeski to ponad 101 tysięcy złotych.

„Docelowo planowanejest przeprowadzenie pełnej termomodernizacji budynku – mówi
etatowy członek Zarządu Powiatu Brzeskiego Janusz Gil. To jedna zostatnich szkół w naszym powiecie, w której jeszcze nie przeprowadzono takich prac. Posiadamy ograniczoną ilość środków,
dlatego zdecydowaliśmy się podzielić tą inwestycję na etapy. W pierwszej kolejności remontowany będzie dach, który wymaga niezwłocznej naprawy”.

Szkoła przy ul. Mossora istnieje od 1958 roku, a od 1999 roku funkcjonuje jako Zespół Szkół Specjalnych, który kształci uczniów na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum. Od ośmiu lat ZSS prowadzi zespoły edukacyjno-terapeutyczne. Specjalistycznie przeszkolona kadra kształci i przygotowuje do nauki w szkołach zawodowych uczniów upośledzonych w stopniu lekkim, umiarkowanym i głębokim.

„Nareszcie doczekaliśmy się pierwszego etapu termomodernizacji budynku naszej szkoły – mówi dyrektor ZSS w Brzegu Grażyna Piaskowska. Najważniejszą informacją jest to, że naprawione zostaną dachy nad całym obiektem. Ten remont naprawdę był niezbędny i dziękujemy, że powiat przystąpił do jego realizacji. Czekamy z wielką nadzieją na kolejne etapy i zakończenie całej inwestycji. Wewnątrz budynku jakoś sobie sami radzimy z drobnymi remontami, ale z zewnątrz, każdy widzi jak wygląda szkoła. Mamy ponad dziewięćdziesięciu wychowanków w różnym stopniu niepełnosprawności i musimy im zapewnić odpowiednie warunki.