Dużym osiągnięciem i wyróżnieniem dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie, prowadzonych przez Grodkowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół jest zakwalifikowanie 4 uczestników WTZ do udziału w Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych. Polskę reprezentować będą: Agnieszka Frydel- badminton, Paweł Zawada – koszykówka, Walenty Żołędziowski – koszykówka, Krzysztof Brusiło – koszykówka.

Aby dojść do składu polskiej kadry na igrzyska uczestnicy WTZ osiągali sukcesy w zawodach regionalnych a następnie ogólnopolskich, gdzie jako reprezentanci zajmowali miejsca na podium. W Igrzyskach w Atenach weźmie udział 85 reprezentantów Polski w 15 dyscyplinach m.in. w kolarstwie, tenisie ziemnym i stołowym, lekkiej atletyce, piłce nożnej, koszykówce, badmintonie, kajakarstwie. W igrzyskach, które rozpoczną się 25 czerwca weźmie udział 7500 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną z 185 krajów. Konkurencje rozgrywane będą na 30 różnych obiektach, z których większość służyła uczestnikom Olimpiady w Atenach w 2006 r. Nasi uczestnicy otrzymają nominacje do reprezentacji 18 czerwca w Centrum Olimpijskim w Warszawie i już następnego dnia wylatują do Aten. Przed rozpoczęciem Olimpiady udadzą się na Wyspę Rodos, gdzie będą goszczeni przez tamtejszą społeczność i będą mieli okazję poznawać kulturę Gracji. Ceremonia otwarcia igrzysk, które (trwających od 25.06-4.07) odbędzie się na stadionie Panathenaikon. W czasie igrzysk przewidziano dla uczestników wiele imprez towarzyszących: Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych, Światowe Forum Młodych, Festiwal Olimpiad Specjalnych. Życzymy naszym reprezentantom osiągnięcia najlepszych wyników, wielu wrażeń i przeżyć. Wiemy, że godnie reprezentować będą Polskę, powiat brzeski i WTZ w Jędrzejowie.

Informacja PCPR