Przebudowa mostu nad zalewem Nysy Kłodzkiej

Największa inwestycja drogowa realizowana przez Powiat Brzeski idzie zgodnie z planem. Pod koniec ubiegłego tygodnia na placu budowy widoczne już były betonowe elementy konstrukcji przeprawy. Wykonane zostały fundamenty na kilku podporach. W tej chwili obserwować można głównie roboty betonowe.

–  Zostały wykonane fundamenty na podporach A,B,C, D i E. Ponadto na podporach A i E zostały wykonane elementy filarów nośnych – informuje Paweł Markowski, szef Wydziału Dróg Starostwa Powiatowego w Brzegu.

Wcześniej inwestycja została wstrzymana na kilka dni ze względu na sytuacją pandemiczną. Jednak prace ruszyły po krótkiej przerwie.

Przypomnijmy, że przebudowa mostu nad zalewem rz. Nysa Kłodzka w ciągu drogi powiatowej nr 1508 O, to największe zadanie realizowane w ciągu ostatnich lat przez Powiat Brzeski. Inwestycja będzie kosztować ponad 7 mln złotych. Firma Berger Bau Polska zmodernizuje odcinek drogi wraz mostem o długości około 500 m. Dodatkowo zostanie wykonany ciąg pieszo-rowerowy szerokości 2,5 m, a na krawędziach przewidziano także  zastosowanie stalowych barier ochronnych z poręczą. Ponadto obiekt doczeka się nowego oświetlenia. Zadanie jest możliwe dzięki wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych, a także dzięki Gminie Lewin Brzeski i spółce Górażdże Kruszywa.

Nowym mostem w Lewinie Brzeskim mamy pojechać jesienią.