Przekształcenie sali bankietowej na potrzeby wydziału komunikacji, serwerownia, nowe toalety oraz remont niezbędnych pomieszczeń dla schroniska młodzieżowego – to tylko niektóre elementy planowanej od kilku miesięcy modernizacji budynku starostwa przy ulicy Wyszyńskiego. Prace ruszą niebawem, a Powiat Brzeski wyda na tę inwestycję z własnych środków 1,2 mln złotych.

– Chcemy usprawnić rejestrację pojazdów i wydawanie praw jazdy, stąd decyzja o przenosinach naszego wydziału komunikacji z budynku przy ulicy Robotniczej, do naszego biurowca przy Wyszyńskiego – tłumaczy starosta brzeski Jacek Monkiewicz. – Sala bankietowa zostanie zamieniona na dużą salę obsługi klienta. Wszystko będzie przejrzyste, ogólnodostępne w tzw. formie „open space”, czyli w formie otwartego biura. Zobaczyliśmy m.in., jak takie rozwiązanie funkcjonuje w Starostwie Powiatowym w Nysie, stąd nasza decyzja o zmianach. Ponadto m.in. nowa serwerownia, toalety.

Istotnym elementem nowych rozwiązań jest także kwestia parkingu. Klienci naszego starostwa będą mieli do dyspozycji zdecydowanie więcej miejsc postojowych, co również powinno wpłynąć pozytywnie na obsługę petentów.

– Na dniach gotowa będzie specyfikacja wszystkich robót. Do końca roku będziemy w stanie to zadanie zakończyć. Pieniądze mamy zabezpieczone w budżecie – dodaje Arletta Kostrzewa, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Brzeskiego.

Całość inwestycji ma kosztować 1,2 mln złotych. Powiat będzie się starał wyłącznie o dotacje z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na remonty toalet. Przenosiny Wydziału Komunikacji zaplanowane są na początek przyszłego roku. Z kolei w 2022, w biurowcu przy ulicy Wyszyńskiego ma zacząć funkcjonować geodezja, która również doczeka się przeprowadzki z Robotniczej.