Brzeskie Centrum Medyczne

O ponad 400 tysięcy złotych zwiększyła się dotacja przyznana przez Zarząd Województwa Opolskiego do projektu pn. „E-szpital – stworzenie cyfrowego systemu informacji telemedycznej, gromadzenia, przetwarzania, archiwizacji  danych dla Brzeskiego Centrum Medycznego w Brzegu. Tym samym kwota unijnego dofinansowania wzrosła do 85%.

– Chciałbym podziękować  marszałkowi i całemu Zarządowi  Województwa Opolskiego za przyznanie dodatkowego wsparcia w wysokości 422 872,49 zł. W obecnej sytuacji finansowej, w której znajduje się Powiat Brzeski, zwiększenie kwoty dofinansowania do tego ważnego projektu, jest dla nas bardzo istotne  – mówi starosta brzeski Jacek Monkiewicz.

Dodajmy, że Zarząd Województwa Opolskiego wyraził również zgodę na wydłużenie terminu realizacji tego projektu. Wdrożenie całego systemu sieci telemedycznej nie było możliwe do końca tego roku z uwagi na późny wybór wykonawcy.

Uruchomienie cyfrowego systemu informacji medycznej, gromadzenia, przetwarzania, archiwizacji danych, to dla Brzeskiego Centrum Medycznego jeden z ważniejszych kierunków rozwoju. Ułatwi to zarządzanie szpitalem oraz pozwoli na wyciąganie placówki medycznej z zadłużenia.

logotypy