Obchody 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Grodkowie

W Grodkowie odbyły się dziś obchody 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona w kościele pw. św. Michała Archanioła.
Następnie przedstawiciele władz samorządowych m.in. Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ewa Smolińska, Burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz oraz licznie zgromadzeni goście przemaszerowali ulicami miasta pod zakład karny, w którym w czasie stanu wojennego przetrzymywano osoby internowane. Po przemówieniach delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pamiątkową tablicą.
Uroczystość zorganizowana została przez NSZZ Solidarność Region Śląsk Opolski, NSZZ Solidarność Region Dolny Śląsk, NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Opolu i Gminę Grodków.

Foto Damian Wolak/brzeg24