Obowiązkowe maseczki podczas przerw, różne godziny rozpoczęcia nauki, dezynfekcja klas – to tylko niektóre zmiany, które czekają naszą młodzież. Nowy rok szkolny będzie inny, niż pozostałe. Placówki są gotowe na edukację stacjonarną, ale wszystko ma odbywać się w reżimie sanitarnym.

Dyrektorzy szkół wraz z pracownikami Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Brzegu opracowali na ostatniej naradzie wytyczne, które zostaną wprowadzone od 1-go września.

– Wszystko, co udało nam się przygotować z dyrektorami jest zgodne z tym, o czym mówi kuratorium. Nasze szkoły są gotowe do nauki stacjonarnej, jak również hybrydowej i zdalnej – wyjaśnia Aneta Zych-Rzepecka, szefowa oświaty w starostwie. – Wytycznych jest sporo, ale liczymy, że zarówno młodzież, jak i sami nauczyciele będą się do nich stosować. Będą płyny do dezynfekcji, obowiązkowe maseczki na przerwach, będą izolatoria. W przypadku nauki zdalnej wszystkie nasze placówki będą korzystać z jednej platformy do e-learningu.

Najważniejsze wytyczne dla naszych szkół:

– nakaz ubierania maseczek podczas przerw

– różne godziny rozpoczynania zajęć edukacyjnych

– konkretne ustalenie, którym wejściem wchodzą dane klasy, by uniknąć ścisku

– możliwość zmierzenia temperatury (nieobowiązkowe)

– płyny do dezynfekcji w każdej klasie

– izolatorium w każdej szkole

– uczniowie w jednym pomieszczeniu będą przebywać, jak najdłużej, by uniknąć przechodzenia z klasy do klasy

– częste wietrzenie i dezynfekcja szkolnych pomieszczeń

– w przypadku wystąpienia nauki zdalnej wspólna platforma do e-learningu