Nowa przeprawa mostowa w Lewinie Brzeskim

Już niebawem rozpocznie się kolejny etap prac na największej powiatowej inwestycji drogowej. W tej chwili trwa rozbiórka drogi dojazdowej do mostu nad zalewem Nysy Kłodzkiej, a za chwilę rozpocznie się utwardzanie terenu specjalnym narzutem kamieniowym, by w pełni zabezpieczyć podpory mostowe. Na samej konstrukcji trwają prace izolacyjne – informuje Wydział Dróg Starostwa Powiatowego w Brzegu.

Przypomnijmy, że przebudowa mostu nad zalewem rz. Nysa Kłodzka w ciągu drogi powiatowej nr 1508 O, to największe zadanie realizowane w ciągu ostatnich lat przez Powiat Brzeski. Inwestycja będzie kosztować ponad 7 mln złotych. Zadanie jest możliwe dzięki wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych, a także dzięki Gminie Lewin Brzeski i spółce Górażdże Kruszywa.

Nowym mostem mamy pojechać już jesienią.