16 kwietnia /poniedziałek/ 2012 r. w Starym Oleśnie, przy kiepskiej pogodzie /podobnie jak na Mistrzostwach Powiatu /, odbyły się Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Nasze zespoły w poszczególnych kategoriach wiekowych zaprezentowały się następująco:

w kategorii chłopców Szkół Podstawowych 8 x 800 m :

III miejsce Gminna Szkoła Podstawowa w Skarbimierzu

w składzie: Kacper Diaków, Patryk Kot, Michał Wyleżuch, Bartosz Wejo, Piotr Bieszczad, Dawid Eismart, Kacper Chromik, Tomasz Antkowiak, Kacper Zarucki.

Opiekun: Marcin Tobiszewski

w kategorii dziewcząt Szkół Gimnazjalnych 10 x 800 m :

IV miejsce Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Brzegu

w składzie: Marta Wdowiuk, Kornela Wilk, Paulina Wójcik, Gabriela Mykita, Kamila Gaweł, Weronika Mirowska, Patrycja Muszyńska, Aleksandra Błasiak, Klaudia Sieńko, Aleksandra Płuciennik.

Opiekun: Ewa Jarząb

w kategorii chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych 10 x 1600 m :

V miejsce Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu

w składzie: Mariusz Burnat, Seweryn Kołodziej, Marcin Stanisławek, Krzysztof Witkowski, Wojciech Chaszczewski, Michał Antoszczyszyn, Przemysław Mykita, Damian Nagaj, Mateusz Szurani, Łukasz Hrydczuk, Michał Zalewski, Tomasz Abel.

Opiekun: Jacek Hargot

w kategorii chłopców Szkół Gimnazjalnych 10 x 800 m :

VI miejsce Publiczne Gimnazjum Nr 3 w Brzegu

w składzie: Dominik Kelmer, Kamil Majewski, Patryk Czerwiński, Jakub Marecik, Robert Badurowicz, Adrian Janeczek, Adam Jabłoński, Tomasz Culic, Jacek Kowalik, Tomasz Machaj, Piotr Łopusiewicz.

Opiekun: Paweł Ciszewski

w kategorii dziewcząt Szkół Podstawowych 8 x 800 m :

X miejsce Gminna Szkoła Podstawowa w Skarbimierzu w składzie: Aleksandra Dutkiewicz, Magdalena Biernacka, Roksana Kmieć, Patrycja Pogorzelska, Martyna Czyż, Katarzyna Chmiel, Marta Kluska, Dominika Simon, Karolina Witkowska.

Opiekun: Alina Mirowska

Należy dodać że tak wysokich lokat nasze zespoły nie zdobywały od wielu lat. Trzy lata temu brązowy medal wywalczył zespół chłopców Szkoły Podstawowej z Lewina Brzeskiego, a pięć lat temu, srebro wywalczyła drużyna Zespołu Szkół Budowlanych.