12 kwietnia /czwartek/ 2012 r. w Parku Wolności, przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Brzeskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Dzięki życzliwości Dyrekcji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, weryfikacja zespołów, odbyła się na Stadionie Miejskim a dzieci i młodzież mogły skorzystać z szatni na stadionie.

Klasyfikacja końcowa w poszczególnych kategoriach wiekowych przedstawia się następująco:

SZKOŁY PODSTAWOWE:

Bieg dziewcząt 8 x 800 m

I miejsce Gminna Szkoła Podstawowa w Skarbimierzu 24:50 w składzie: Aleksandra Dutkiewicz, Magdalena Biernacka, Roksana Kmieć, Patrycja Pogorzelska, Martyna Czyż, Katarzyna Chmiel, Marta Kluska, Dominika Simon, Karolina Witkowska.

Opiekun: Alina Mirowska

II miejsce Zespół Szkół Nr 1 z Oddziałami Sportowymi 25:26

w składzie: Marta Krokosz, Julia Chudzik, Julia Kędra, Katarzyna Żmijan, Oliwia Czerniawska, Sylwia Dzięcioł, Patrycja Tarnawska, Malwina Michalska, Karolina Pich.

Opiekun: Jolanta Budzowska
III miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Brzegu 26:00

w składzie: Patrycja Legun, Anna Longosz, Klaudia Bujak, Aleksandra Coś, Sara Janiec, Sandra Pudysiak, Paulina Szychowska, Natalia Zalewska, Sandra Graniecka, Nicola Karłowicz.

Opiekun: Danuta Pilch

IV miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny w Mąkoszycach 26:40

V miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Lewinie Brzeskim 27:05

VI miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5 w Brzegu 27:08
VII miejsce Zespół Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu 27:55
VIII miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzegu 30:08
Bieg chłopców 8 x 800 m
I miejsce Gminna Szkoła Podstawowa w Skarbimierzu 22:09

w składzie: Kacper Diaków, Patryk Kot, Michał Wyleżuch, Bartosz Wejo, Piotr Bieszczad, Dawid Eismart, Kacper Chromik, Tomasz Antkowiak, Kacper Zarucki.

Opiekun: Marcin Tobiszewski
II miejsce Zespół Szkół Nr 1 z Oddziałami Sportowymi 23:09

w składzie: Dawid Kendzierski, Dawid Gawroński, Łukasz Barańczuk, Michał Zuzek, Mateusz Lupa, Paweł Ustrzycki, Patryk Sobczak, Marcin Dziura

Opiekun: Dariusz Żak
III miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Brzegu 23:10

w składzie: Grzegorz Goruk, Karol Lewiński, Łukasz Zadrożny, Mateusz Lubczyk, Patryk Poświstak, Krystian Birecki, Adrian Gralak, Mateusz Banik, Oskar Lipiński, Piotr Kuźmiński.

Opiekun: Marek Szulczewski
IV miejsce Zespół Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu 23:40

V miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Lewinie Brzeskim 23:50

VI miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5 w Brzegu 24:13

VII miejsce Zespół Szkolno – Przedszkolny w Mąkoszycach 24:24

SZKOŁY GIMNAZJALNE:
Bieg dziewcząt 10 x 800 m

I miejsce Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Brzegu 29:10

w składzie: Marta Wdowiuk, Kornela Wilk, Paulina Wójcik, Gabriela Mykita, Kamila Gaweł, Weronika Mirowska, Patrycja Muszyńska, Aleksandra Błasiak, Klaudia Sieńko, Aleksandra Płuciennik.

Opiekun: Ewa Jarząb

II miejsce Publiczne Gimnazjum Nr 3 w Brzegu 29:53

w składzie: Kesja Prychitko, Natalia Kucharska, Iwona Zawadzka, Justyna Woźniak, Agata Frańczuk, Kamila Ogar, Aleksandra Majewska, Aleksandra Karolewicz, Aleksandra Kaczmarek, Natalia Świerczek, Inna Palamer.

Opiekun: Marta Oczko

III miejsce Zespół Szkół Nr 1 z Oddz. Sportowymi w Brzegu 32:45

w składzie: Martyna Skarżyńska, Paulina Pazero, Klaudia Schwarz, Karolina Szwedo, Daria Górniak, Natalia Roszczybiuk, Anita Dudzińska, Paulina Wysocka, Kinga Janocha, Sandra Witka, Justyna Podgórska.

Opiekun: Dariusz Żak

Bieg chłopców 10 x 800 m
I miejsce Publiczne Gimnazjum Nr 3 w Brzegu 24:08

w składzie: Dominik Kelmer, Kamil Majewski, Patryk Czerwiński, Jakub Marecik, Robert Badurowicz, Adrian Janeczek, Adam Jabłoński, Tomasz Culic, Jacek Kowalik, Tomasz Machaj, Piotr Łopusiewicz.

Opiekun: Paweł Ciszewski

II miejsce Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Brzegu 25:50

w składzie: Maciej Staroń, Rafał Młotkowski, Robert Strzelczyk, Bartłomiej Kulczycki, Kacper Szafrański, Patryk Bodnik, Kamil Szymkowiak, Konrad Węgrowski, Wiktor Duś, Kacper Wodiany, Jakub Rakoczy, Michał Kieplin.

Opiekun: Robert Karlikowski

III miejsce Zespół Szkół Nr 1 z Oddz. Sportowymi w Brzegu 27:02

IV miejsce Zespół Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu 29:20

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

Bieg dziewcząt 10 x 800 m
I miejsce Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu 31:33

w składzie: Katarzyna Szczeglik, Kamila Uberman, Magdalena Dedyk, Sara Gotfried, Paulina Gotfried, Joanna Święcicka, Sylwia Aleksandrowicz, Katarzyna Półtorak, Roksana Ogonowska, Paulina Szymula.

Opiekun: Agata Scąber

II miejsce I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu 31:34

w składzie: Ewelina Ołowiana, Justyna Kozłowska, Paulina Zyzik, Arleta Stadniczuk, Agnieszka Stec, Katarzyna Dawidziak, Joanna Rydzanicz, Maria Koralewska, Anna Kotala, Magdalena Górniak.

Opiekun: Przemysław Kiełtyka

Bieg chłopców 10 x 1600 m

I miejsce Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu 54:30

w składzie: Mariusz Burnat, Seweryn Kołodziej, Marcin Stanisławek, Krzysztof Witkowski, Wojciech Chaszczewski, Michał Antoszczyszyn, Jarosław Taflichan, Mateusz Szurani, Łukasz Hrydczuk, Michał Zalewski.

Opiekun: Jacek Hargot

II miejsce I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu 57:20

w składzie: Mateusz Wolański, Szymon Widera, Wojciech Krawców, Adam Gutwiński, Piotr Pączek, Maciej Szymański, Robert Lemieszczak, Marcin Romanowicz, Jakub Tomczyk, Wojciech Korda.

Opiekun: Przemysław Kiełtyka

III miejsce Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu 59:45

Opiekun: Jacek Hargot

Najlepsze zespoły z każdej kategorii wiekowej 14 kwietnia 2012 r. / poniedziałek / wystartują w Mistrzostwach Województwa Opolskiego, organizowanych w Starym Oleśnie.