Celem kwalifikacji wojskowej jest wprowadzenie danych do ewidencji wojskowej oraz określenie zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby wojskowej osób podlegających obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji oraz tych, które zgłosiły się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, a mają ukończony 18 rok życia. Kwalifikacja wojskowa ogłaszana jest przez wojewodę na obszarze województwa w drodze obwieszczenia.

W 2024 roku kwalifikacja będzie trwać od dnia 01 lutego do 30 kwietnia. W powiecie brzeskim kwalifikacja wojskowa zostanie przeprowadzona w terminie od 01 lutego do 04 marca br. w Brzegu przy ul. Piastowskiej 14 (I piętro) – Wyższa Szkoła Humanistyczno – Ekonomiczna, wejście od ul. Spacerowej.

Terminy dla gmin powiatu:

Miasto Brzeg                                                             – 01.02 – 09.02;

Miasto i Gmina Grodków                                        – 12.02 – 16.02;

Miasto i Gmina Lewin Brzeski                                – 19.02 – 21.02;

Gmina Lubsza                                                           – 22.02 – 26.02;

Gmina Skarbimierz                                                  – 26.02 – 28.02;

Gmina Olszanka                                                      – 29.02;

Kobiety                                                                      – 01.03;

Dzień rezerwowy                                                     – 04.03.

Obwieszczenie Wojewody Opolskiego o przeprowadzeniu kwalifikacji wojskowej w 2024 roku

Więcej informacji na temat kwalifikacji wojskowej TUTAJ: