21 lipca w brzeskim klubie Ibiza odbył się koncert charytatywny na rzecz Oli Koreńczuk. Przed brzeską publicznością zaprezentował się zespół Classic, znany choćby z takich przebojów jak „Hej czy ty wiesz”. Publiczność zgromadzona w Ibizie mogła również posłuchać przebojów Elvisa Presleya, wykonanych przez Jarka, stałego bywalca brzeskich imprez karaoke, a także podziwiać taneczny warsztat grupy Coco Dance Center. Impreza zakończyła się zabawą w rytmach funk, soul i rap.

 

Główną bohaterką całego, czwartkowego „zamieszania” jest niespełna dwuletnia Ola Koreńczuk z Wiązowa. Dziewczynka ma duże kłopoty zdrowotne i niedawno przeszła przeszczep wątroby. Operacja zakończyła się pomyślnie, ale teraz potrzebne są pieniądze na specjalistyczne, kosztowne badania, na które będzie musiała się udać do Warszawy.

Mieszkańcy naszego miasta niepierwszy już raz udowodnili, że nie jest im obojętny los drugiego człowieka. Z samych wejściówek na koncert udało się uzyskać kwotę 1000 zł. Kolejne 1546 złotych uzbierano z przeprowadzonych podczas imprezy licytacji. Największym wzięciem cieszyły się piłki z autografami Grzegorza Laty i Antoniego Piechniczka, licytowano również gadżety przekazane przez miasto i powiat oraz prace przygotowane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Grodkowa. Wszystkie pieniądze zostaną oczywiście przekazane rodzicom Oli, której życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia.
K.Ł.
Wydrukuj stronę