Przez co najmniej dwa miesiące wszyscy kierujący muszą przyzwyczaić się do utrudnień. Dziś rano zamknęliśmy ulicę Chrobrego na odcinku od skrzyżowania z DK39 do parkingu przy miejskim amfiteatrze. Technologia prac wymaga całkowitego zamknięcia drogi. Wykonawca wymieni nawierzchnię z kostki, a także pełną podbudowę jezdni. Przypominamy, chodniki mamy już gotowe.

Objazdy:

Dla kierowców aut do 3,5 tony zorganizowano dwie trasy alternatywne. Jadąc od strony Skarbimierza ulicą Armii Krajowej (DK 39), skręcamy w ulicę Robotniczą, następnie w Partyzantów i dojeżdżamy do Wrocławskiej. To również objazd dla aut ciężarowych do 15 ton.  Z kolei jadąc od strony Namysłowa, kierowcy osobówek oraz busów mogą skorzystać z przejazdu ulicą Długą i dalej przez Plac Moniuszki oraz Plac Bramy Wrocławskiej.

! Kierowcy tirów mają obowiązek poruszać się wyłącznie drogą krajową nr 39 i 94. Taka organizacja –  przypominamy – funkcjonuje od kilku lat !

Dodajmy, że przebudowa ulicy Chrobrego kosztować będzie blisko 4 mln złotych. Inwestycja zakończy się za kilka miesięcy.

 

Wydrukuj stronę