inauguracja roku akademickiego

 Dziś (9 października) w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna zainaugurowała nowy rok akademicki 2021/2022 połączony z obchodami dwudziestolecia istnienia uczelni w powiecie brzeskim. W uroczystej inauguracji udział wzięli zaproszeni goście, przedstawiciele zaprzyjaźnionych uczelni, władze samorządowe. W imieniu Starosty Powiatu Brzeskiego Jacka Monkiewicza w inauguracji udział wzięła Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ewa Smolińska, życząc wszystkim studentom łatwego przyswajania wiedzy i poznania w pełni studenckiego życia, a władzom oraz wykładowcom uczelni satysfakcji z pracy oraz kolejnych tak wspaniałych jubileuszy. Starosta Jacek Monkiewicz za współpracę z WSHE został wyróżniony statuetką Orła WSHE, którą odebrała wicestarosta Ewa Smolińska.

Monika Jurek, członek Zarządu Powiatu Brzeskiego i przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Opolu podziękowała w imieniu swoim oraz Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły władzom uczelni za długie lata działalności akademickiej.

Uczelnia rozpoczęła swoją działalność w 2001 roku jako Wyższa Szkoła Umiejętności Pedagogiczno-Ekonomicznych w Brzegu. Od tamtego czasu wyższą szkołę w Brzegu ukończyło ponad 20 tysięcy absolwentów. Uczelnia oferuje studia licencjackie, magisterskie oraz podyplomowe. Bardzo cieszy nas fakt, że to właśnie w naszym powiecie powstała tego typu placówka, która z roku na rok przyciąga coraz więcej studentów.

Wydrukuj stronę