Początek lipca to czas kontynuacji robót na drogach powiatowych. Służby liniowe Zarządu Dróg Powiatowych wykonują koszenia terenów zielonych w Brzegu przy ulicach: Władysława Łokietka, Wrocławskiej, 1 Maja i Makarskiego. Ponadto poza obszarem zabudowanym wykonywane jest wykaszanie traw rosnących na poboczach dróg powiatowych.

W ramach bieżącego utrzymania dróg Zarząd Dróg Powiatowych wykonuje prace związane z uzupełnianiem poboczy tłuczniem na odcinku łączącym miejscowości Grodków i Żelazna. Tłuczniem uzupełniono również pobocze w miejscowości Strzegów.

Obecnie trwają także remonty cząstkowe dróg powiatowych przeprowadzane przez pracowników Zarządu Dróg Powiatowych oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Brzegu. Chodzi dokładnie o znajdujące się w Brzegu ulice: Władysława Sikorskiego, Władysława Łokietka oraz Piastowską. Podobne prace wykonywane są również na terenie Gminy Lubsza.

Najważniejsze zadania, które realizowane są w bieżącym miesiącu, to remont chodnika przy ulicy Piastowskiej w Brzegu oraz przebudowa drogi powiatowej nr 1174 O odcinek Zielęcice-Brzeg. Obecnie firma Skanska SA wykonuje na tym odcinku m.in. roboty związane ze wzmocnieniem podbudowy drogi, kanalizacją oraz budową chodnika w miejscowości Zielęcice.

Kluczowym zadaniem jest dla nas aktualnie gruntowny remont odcinka drogi od ronda Solidarności w Brzegu do Zielęcic – mówi starosta Maciej Stefański. Z powodu prac remontowych pojawiły się utrudnienia w ruchu. Rekompensatą tych trudności będzie fakt, że już wkrótce będziemy mieli możliwość przejazdu ulicami Wyszyńskiego i Małujowicką aż na obwodnicę drogą będącą w idealnym stanie”.