Historia każdej instytucji w dużej mierze to historia zawodowa jej szefów oraz osób z nią powiązanych. Życie zawodowe to tak naprawdę 1/3 całego naszego życia. Od tego czy je docenimy, angażujemy się i kochamy w dużej mierze zależy nasze szczęście i spokój sumienia.

Jest tak w przypadku każdego zawodu, a już szczególnie zawodu, w którym pełnimy służebną rolę w stosunku do innych lub odpowiadamy za ich wychowanie czy wykształcenie.

Na pewno dużym sukcesem zawodowym może poszczycić się dotychczasowa dyrektor Zespołu Palcówek Opiekuńczo – Wychowawczych Szansa w Brzegu Beata Stempniak. Kiedy w 2002 r. – dokładnie 8 lat temu obejmowała stanowisko dyrektora tej instytucji, czekało ją niełatwe zadanie. Na emeryturę przeszła charyzmatyczna Emilia Żymańczyk, która rozpoczęła w brzeskim Domu Dziecka wiele ciekawych inicjatyw. Pani Beata nie tylko kontynuowała starania poprzedniczki, ale przez osiem lat ściągnęła wielu sponsorów, za jej kadencji przeprowadzono modernizację kuchni, stołówki i utworzono małą salę gimnastyczną. Pani Beata nie tylko myślała o remontach i wyposażeniu „swojej” placówki, jej celem było również takie ukierunkowanie funkcjonowania placówki, aby dzieci po bardzo ciężkich przejściach rodzinnych odzyskały spokój, mogły uczyć się i rozwijać zainteresowania, aby brzeski „Dom Dziecka” stał się dla nich prawdziwym rodzinnym domem.

8 września br. przyjaciele Beaty Stempniak, jej współpracownicy, w tym obecna dyrektor placówki Barbara Maciocha, przedstawiciele władz samorządowych: Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, dyrektor PCPR Aleksander Podgórny dziękowali jej za 8-letnią pracę na stanowisku dyrektora. Najbardziej wzruszająco i serdecznie dziękowały Pani dyrektor „Szansy” dzieci, które znalazły tam miłość i opiekę.
 
Rzecznik Prasowy Starosty
Brygida Jakubowicz
Wydrukuj stronę