Ponadnormatywne służby w weekendy oraz święta, a także większa liczba policyjnych patroli – to efekt porozumienia podpisanego dziś (13.02) przez starostę Jacka Monkiewicza, wicestarostę Ewę Smolińską  i szefa Komendy Powiatowej Policji w Brzegu insp. Mariusza Stelnickiego. Powiat kolejny rok z rzędu przekazał 10 tysięcy złotych na rzecz brzeskiego garnizonu. Jak informuje komendant Stelnicki, pieniądze trafią do wydziału prewencji na dodatkowe służby dla mundurowych.

Dodajmy, że starostwo rokrocznie wspiera brzeską policję. Samorządy w regionie również chętnie korzystają z takiej możliwości pomocy funkcjonariuszom. W ubiegłym roku garnizon otrzymał łącznie kilkadziesiąt tysięcy złotych od gmin leżących w naszym powiecie. Pieniądze wydano na dodatkowe służby, zakup sprzętu, a także zakup nowych radiowozów.