serce
Wszystkie osoby, które przybywają do Polski uciekając przed działaniami wojennymi, powinny się zarejestrować w punktach recepcyjnych na granicy. Przy rejestracji, nawet gdy udają się do rodziny na naszym terenie, ale wiedzą, że będą potrzebowały miejsca do zamieszkania, powinny zgłosić to w punkcie recepcyjnym. Zostanie im przydzielone miejsce pobytu.
Jeżeli nie zostałeś zarejestrowany na granicy, a chcesz przyjechać do powiatu brzeskiego, to zadzwoń pod całodobowy numer 77 416 06 60 lub +48 798 355 304.
Chętni do pomocy powinni skupić się na zabezpieczeniu potrzeb przybywających do nas Ukraińców. Wszelkie zbiórki prywatne i działalność organizacji pozarządowych powinny skupić się na rzeczach codziennego użytku, których będą przybywający do nas potrzebować w najbliższych dniach i tygodniach. W tej chwili wysłanie pomocy rzeczowej na teren Ukrainy jest niemożliwe z powodów formalnych – państwo jest w stanie wojny.
Udostępnijcie, prześlijcie znajomym Ukraińcom z naszego terenu, ich rodzinom, bliskim i wszystkim, którzy zamierzają przybyć do Polski.
Poniżej niezbędny link o pobrania dokumentów:
🇺🇦
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ, ЩО ПРИБУДЯТЬ ЧИ ЇДУТЬ В КРАЇНУ БРЕСЬКИЙ
Усі особи, які приїжджають до Польщі, рятуючись від бойових дій, повинні зареєструватися в пунктах прийому на кордоні. При реєстрації, навіть якщо вони їдуть до своєї родини в наш район, але знають, що їм знадобиться житло, вони повинні повідомити про це на стійці реєстрації. Їм буде визначено місце перебування.
Якщо вас не прописали на кордоні і хочете приїхати до Бжезького повіту, телефонуйте 77 416 06 60 або +48 798 355 304 24/7.
Бажаючі допомагати мають зосередитися на забезпеченні потреб українців, які приходять до нас. Усі приватні колекції та діяльність неурядових організацій мають бути зосереджені на повсякденних речах, які знадобляться людям, які відвідують нас у найближчі дні та тижні. Наразі відправити матеріальну допомогу Україні з формальних причин неможливо – держава воює.
Поділіться, надішліть українським друзям з нашого району, їхнім родинам, родичам та всім, хто має намір приїхати до Польщі.